Ateliér Blaha | Proč kůže?
leather, wallet, phone, case, design, iphone, minimal, hipster, simple, gift, present, handmade kůže, kožená, peněženka, obal, iphone, telefon, pouzdro, minimální, moderní, dárek, pro, něj, ji, ruční, práce, vyrobeno v česku, pozornost, popruh, na, fotoaparát, pásek, prkýnko, tlouček, palička, dárky pro něj, dárek, tip na dárek, udelat mu radost, peněženka, opasek, pásek, obal, dárky pro ni, dárek, tip na dárek, udelat ji radost, peněženka, pásek, opasek, kabelka, obal
1821
post-template-default,single,single-post,postid-1821,single-format-standard,cookies-not-set,qode-quick-links-1.0,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,vss_responsive_adv,vss_width_768,footer_responsive_adv,columns-3,qode-theme-ver-16.2.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Proč kůže?

Proč kůže?

Existují dvě skupiny lidí. Ti, kteří mají kůži rádi a berou ji jako luxusní materiál, a ti, kteří ji nemusí a nikdy by si nic z kůže nekoupili. Předpokládám, že když čtete tento článek, tak patříte do první skupiny. :)

Proč vyrábím zrovna z kůže? Je to krásný a hlavně přírodní materiál, který je rozhodně trvanlivější než většina syntetických materiálů. Mezi ty podobné kůži patří třeba koženka, která se teď módně nazývá “veganská kůže”, nebo “ekokůže”, ale je to pořád koženka. Tak se nenechte opít rohlíkem, když vám to někdo bude nabízet jako kvalitní materiál! :) Kůže je navíc mnohem ekologičtější než “ekokůže”, jednoduše rozložitelná, takže po ní nezůstane zbytečná ekologická stopa.

Kůže je prostě super – časem získává svou patinu a čím víc ji používáte, tím je měkčí a krásnější. Většina mých výrobků je hned po vyrobení tuhá, ale když tomu dáte čas, vytvaruje se přesně podle vašich potřeb a způsobu používání. A když ji čas od času namažete balzámem na kůži (je vcelku jedno jakým, hlavně by měl obsahovat včelí vosk a lanolín), tak změkne ještě víc a bude vypadat jako nová – drobné oděrky způsobené používáním zmizí. To se prostě se syntetickými materiály nestane!

Všechny výrobky dělám ručně. Nepoužívám průmyslové stroje na vysekávání apod., jako někteří větší výrobci. Nedávno jsem viděl video, kde se výrobce chlubil tím, že vše dělá ručně a potom byl záběr na stroj, do kterého vložil plát kůže a z druhé strany vytáhl nařezané opasky na stejnou šířku. Nabízí se otázka – kde je hranice mezi ruční prací a strojovou? Přece i roboty ve Škodovce musel nějaký člověk ručně naprogramovat, je to pak ruční práce? :)

Nedokážu odhadnout, kolik lidí, co dělá v ČR z kůže, dělá svoje výrobky poctivě a ručně, ale hádám, že to asi velké číslo nebude. Vůbec bych se nebál si u takových lidí objednat koženou tašku, peněženku, obaly na různá zařízení apod., tato investice se vám určitě vrátí a když se budete k výrobku hezky chovat, určitě vám bude dělat radost mnohem déle než jednu či dvě sezony. A ještě vás bude hřát svědomí, že jste podpořili místního výrobce a ne nějakou velkou zahraniční firmu.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.